Náš příběh

Jako většina lidí nemám ráda klišé a vyprázdněné fráze. Ale někdy se v životě stane, že je třeba nějaké klišé vyslovit prostě proto, že je pravdivé. A tak mi věřte, když Vám teď jedno takové povím. Už odmalička mě těšilo starat se o druhé. Tuhle potřebu péče jsem si v první půlce svého života naplňovala skrze čtyřnohé kamarády. Začínalo to každodenní péčí o psy svých kamarádů, rodinných příslušníků, i svých vlastních, která se později přetavila do vybudování chovatelské stanice border kolií.

Jak už to tak ale bývá, život bohužel není vždy jen naplněný veselými psíky kteří rozverně poskakují na louce zalité sluncem, a tak si pro mě na rok 2013 přichystal drobný dáreček v podobě velké životní krize. K čemu by ale byl pád na dno, kdyby ho člověk nevyužil k odrazu vzhůru a vytvoření něčeho nového, že? A tak vznikl název „Amicus Miris“, který v latině znamená „úžasný přítel“. Odrážel v sobě moji lásku ke zvířatům, kteří jsou za všech okolností takovými věrnými a úžasnými přáteli, a to, že jsem se díky několika neuvěřitelným osobám, tentokrát lidským přátelům, mohla odrazit ode dna a krizi překonat.

V průběhu několika dalších let jsem potkala Nikolu, další úžasnou přítelkyni, se kterou nás spojovaly stejné názory, smysl pro humor, sny a hlavně již zmíněná chuť starat se a přinášet radost. Když jsem jí vyprávěla o svém životě a popisovala jsem jí „dáreček“, který si pro mě v roce 2013 život připravil, všechno nám najednou do sebe krásně zapadlo. Název Amicus Miris, dárečky a potřeba vidět kolem sebe co nejvíce spokojených lidí. Proto vznikl obchůdek, ve kterém prodáváme a připravujeme dárky pro všechny příležitosti, pro každého, kdo chce potěšit někoho jiného.

Jsme Petra a Nikola, Amicus Miris a balíme pro Vás radost, abyste ji mohli někomu věnovat.